fakta24

Velké záhady mají často jednoduchá řešení. Ivo Osovský je úplně obyčejný táta od rodiny, který má mimo své ženy a svých dětí rád také i svou vlast. A možná to je ten malý rozdíl, který odlišuje Iva Osovského od mnoha dalších jiných otců. Přeci jen tedy nakonec Ivo Osovský není až tak úplně obyčejný táta od rodiny. Je to táta, který je připraven jako chlap jít do ulic a snažit se pro svou rodinu udělat něco navíc. Je to člověk, který se rozhodl jít se svou kůží tak zvaně na trh v naději, že pro sebe a své blízké pomůže vybojovat lepší budoucnost.

Příběh Iva Osovského začíná 18. října 2020 na Staroměstském náměstí v Praze. Na náměstí se konala (dnes již legendární) demonstrace. Organizoval ji spolek HON a vlastní akce až tak úspěšná nebyla. Do učebnic dějepisu se zapsalo až dění po demonstraci. Tehdy se na Staroměstském náměstí strhla bitka mezi policií a částí demonstrantů. Policie zatarasila východy z náměstí a na náměstí se začali prohánět těžkooděnci doprovázeni jízdou na koních a vodním dělem.
Právě před toto vodní dělo si v jednu chvíli klekl Ivo Osovský s vlajkou České republiky v ruce. Svým činem zastavil policejní vodní dělo a v této situaci ho vyfotilo hned několik fotografů. Ikonická fotka klečícího demonstranta s národní vlajkou před vodním dělem pak v následujících dnech zaplavila internet. Tím se zrodil „Hrdina ze Staromáku“.
Do té doby politicky případně aktivisticky v podstatě nečinný Ivo Osovský byl najednou vtažen do centra pozornosti vlastenecké scény v ČR. Ačkoli toto zcela zjevně původně nebyl jeho cíl, tak pomyslnou hozenou rukavici zvedl a začal organizovat různé protesty proti současné vládě a proti excesům na domácí i zahraniční politické scéně.
Nejlépe o osobě Iva Osovského mluví jeho vlastní činy. Ve zbylé části článku proto ukážeme některé akce, které Ivo Osovský dělal. Nejprve se ale ještě vrátíme k demonstraci na Staroměstském náměstí. Co se dělo na náměstí, to jsme všichni viděli ve zprávách. Z výpovědi Iva Osovského se teď můžete dozvědět, co se dělo po jeho zatčení, jaké to je být několik hodin v policejním antonu a také to, že po tvrdém zákroku policie celá záležitost v podstatě v tichosti vyšuměla do ztracena.

Jak to bylo na Staromáku

Lucie

Nemůžeme nezmínit Lucii. Kdo to je? Lucie je vlastenka a politická aktivistka, která se někdy koncem roku 2020 skontaktovala s Ivem Osovským a následně společně začali pořádat politické protesty. Protože Ivo a Lucie vystupují téměř všude spolu, jsou často mylně považováni za manžele. Zde je nutné říct, že Lucie i Ivo mají každý svůj vlastní rodinný život a jejich veřejné společné vystupování je jen na bázi přátelské spolupráce na společně vnímaných tématech.

Operace Klárov

Vlastně první společnou akcí Iva a Lucie byla „Operace Klárov“, kdy na pomyslný hřbitov obětí covid-19 doplnili smuteční parte i za další oběti, než jen za lidské životy. O akci jsme psali zde.

Poukázání na zbytečné oběti Covid-19

Dalším místem (tentokrát už samostatné) instalace se stalo Václavské náměstí v Praze. Více zde v článku.

Nenech se zastrašit! Vystup z řady!

Zrodilo se logo. Ivo a Lucie své akce začali podepisovat nezaměnitelným logem. Možná i proto, aby hned na první pohled bylo znát, že za akcí stojí právě oni, případně alespoň jeden z nich.

Smuteční pochody

Zrodily se tak zvané smuteční pochody. Ivo a Lucie reagovali na situaci, kdy se v době omezování svobod po záminkou boje proti covid-19 opakovaly neustále nějaké demonstrace u vládních úřadů a politici tyto demonstrace opakovaně a vytrvale ignorovali. Ivo a Lucie se tedy vydali k domovům jednotlivých politiků.

První pochod mířil k domu premiéra Babiše. Následovaly pochody k Hamáčkovi, Havlíčkovi, Schillerové a dalším…

Generální stávka

Mimo vlastních akcí se Lucie a Ivo účastní i mnoha dalších akcí, které pořádá někdo jiný. Za zmínku stojí například Generální stávka na Václavském náměstí, o které jsme psali a kde dvojice Ivo a Lucie strávila hodně času navzdory tomu, že celková účast na této akci nebyla nijak početná.

Kříže na Staromáku

Charakteristické pro Iva Osovského jsou především jeho spontánní reakce na aktuální události. Například takto reagoval, když spolek Milion chvilek pro demokracii postrejoval Staroměstské náměstí v Praze tisíci kříži a snažil se tak vytvořit jakési pietní místo za lidské oběti covid-19.

Chčiju na celý Agrofert i ANO

K Ivovi Osovskému neodmyslitelně patří i jeho veselé či snad možná až kontroverzní krátké výstupy, kterými baví své fanoušky. Například tento…

Významné symbolické protesty

Občas se Ivovi Osovskému podaří zaujmout média a svým protestem předat vzkaz společnosti. O přelepení úst svatého Václava informovalo několik předních deníků a televizních stanic. Jednalo se o protest proti cenzuře na internetu, psali jsme o něm zde.

Policie se nebojí

Ivo Osovský se často vyjadřuje, že má k Policii České republiky respekt a nepovažuje ji za svého nepřítele. Zároveň se ale nezdráhá dát najevo, že se jí nebojí a rozhodně se policisty nenechá zastavit či odradit od realizace svého záměru.

Jedním z posledních kousků tohoto vlastence a aktivisty je vyvěšení České státní vlajky na lešení, které je aktuálně u budovy Poslanecké sněmovny Parlametu České republiky. Na místě se konala demonstrace proti v ten den projednávané legislativě. Vzhledem k okolnostem budovu Parlamentu střežilo nemalé množství policistů.

Ivo Osovský překonal zábrany, vylezl na lešení a vyvěsil vlajku České republiky. Na nátlak policie sice nejprve vlajku odstranil, následně ale svůj čin zopakoval, na lešení vylezl opět a vyvěsil další vlajku, kterou už odstranit odmítl.

Politické angažná

Začátkem srpna 2021 oznámil Ivo Osovský na svém facebooku, že bude v říjnových volbách kandidovat za Svobodné. Tato politická strana ve volbách do Parlamentu České republiky kandiduje v uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci. Ve videu jeho rozhodnutí podpožil také Daniel Landa.

Dobré ráno!
Jak se jistě dozvíte z videa, musel jsem udělat další krok směrem ze své komfortní zóny. Byť to nebylo ani vzdáleně mým cílem.
Ale myslím, že je třeba využít všech prostředků a možností, jak zabránit šíření totality v naší krásné zemi!!!
Před rokem mi jeden moudrý člověk řekl: „POKUD JE TŘEBA NĚCO UDĚLAT A TY JSI TU MOŽNOST DOSTAL, TAK UŽ TO NENÍ OTÁZKOU VOLBY, ALE STÁVÁ SE TO TVOJÍ POVINNOSTÍ…..“
A těchto slov se snažim za každou cenu držet, byť ne vždy to je jednoduché a mnohokrát mě to stálo opravdu hodně.
Tento další vývoj samozřejmě neznamená, že končím s aktivitami a hlasitým vystupováním proti nesvobodě, která se u nás šíří den ode dne víc a víc.
NENECH SE ZASTRAŠIT
❗VYSTUP Z ŘADY❗

Výzva k boxu

Podle Iva Osovského se starosta Řeporyjí a prominentní člen ODS Pavel Novotný chová natolik nevhodně, že ho veřejně vyzval na zápas do boxerského ringu. Více informací je v tomto článku na osobním webu Iva Osovského. Zde je video s jeho výzvou.

Ivo Osovský

Toto je stručný a základní přehled o tom, kdo je Ivo Osovský. Pokud najdete v textu nějaké chyby, neváhejte nás na ně upozornit. Na stránkách Fakta24 dáváme prostor komukoli, aby prezentoval své názory bez cenzury. Právě Ivo Osovský využívá možnosti publikovat na našem webu často. Pokud vás tedy zajímá více o Ivovi Osovském, prohledejte náš web, nebo klikněte zde.

Doporučené video

Takto zachytil průřez dosavadní činností Iva Osovského zpravodajský web NZC TV.

Nezapomeňte sdílet