fakta24

V Praze na Václavském náměstí začala Generální stávka zaměřená proti vládním opatřením a likvidaci ekonomiky České republiky. Přidejte se!

Akci původně na svém facebookovém profilu vyhlásil Libor Malý. Ke stávce se postupně přidávají další aktivisté i běžní občané. Tento článek průběžně aktualizujeme.

Středa 24. února 2021; 13:00

Poděkování od Iva a Lucie lidem za podporu při protestu.

Středa 24. února 2021; 12:00

Na Václavské náměstí se začínají opět scházet demonstranti. Opět je stavěno pódium a ozvučení. Akce bude pokračovat i třetí den.

Středa 24. února 2021; ráno

Internetová online televize Raptor TV vydává na svém YouTube kanálu sestřih nočních nahrávek Iva Osovského.

Středa 24. února 2021; 5:10

Ivo Osovský dává na svém facebookovém profilu pravidelná hlášení o své přítomnosti na Václavském náměstí.

Úterý 23. února 2021; noc

Ivo a Lucie nahrávají videovzkazy z jejich pouti noční Prahou. K nahrávkám se přidává i reportérka z Nezávislého zpravodajství.

Úterý 23. února 2021; 21:00

V devět večer se účastníci demonstrace rozdělili do dvojic a opustili horní část Václavského náměstí. Nově zvolili taktiku procházení se po městě. Policie dnes nijak nezasahovala.

Úterý 23. února 2021; den

Stávka pokračuje. Stavkujícím lidé posílají i osobně nosí jídlo a nápoje. Na pódiu se střídá zástup řečníků. Ozvučení je opravdu kvalitní, akci nelze přeslechnout.

Úterý 23. února 2021; 10:00

V 10:00 se k protestu opět připojila i Lucie Main.

Úterý 23. února 2021; 6:00

Už v šest hodin ráno přišel na Václavské náměstí pokračovat v protestu Ivo Osovský.

Pondělí 22. února 2021; večer

Demonstranti si po zákroku policie nasadili reflexní vesty, do rukou vzali smetáky a začali uklízet náměstí. Přítomní policisté byli nejprve tímto obratem v situaci zjevně zaskočeni. Následně ale velitel zásahu vydal jasný pokyn, že pokud demonstranti (nyní již jako uklízeči) neopustí náměstí, budou policií vyvedeni a eskortováni na policejní stanici.

Na místo dorazil první zástupce médií a následně vyšel na Novinkách článek s názvem Přestrojení za metaře nepomohlo. Protestní akci v centru Prahy rozpustila policie (video v článku).

Pondělí 22. února 2021; večer

Ve 21:00 přijela akci rozehnat policie.

Pondělí 22. února 2021; 18:30

Oficiální ukončení pondělní části akce a výzva k pokračování další den.

Pondělí 22. února 2021; odpoledne

Samotná akce nebyla řádně nahlášena na Magistrát Hl. m. Prahy. Policie přesto nechala demonstranty na náměstí. V podvečer organizátor Libor Malý akci oficiálně ukončil.

Navzdory ukončení akce na místě zůstala skupinka demonstrantů s předsevzetím, že zde vytrvají až do středy.

Pondělí 22. února 2021; čas 12:22

Začátek Generální stávky. Facebookovou událost najdete zde: https://fb.me/e/daVVuw1c3

U události se píše:

ZAČÁTEK GENERÁLNÍ STÁVKY.
Za naši zemi. Za nás.
Milí Čechoslováci, kamarádi, přátelé, milí občané. Je pět minut po dvanácté. Spojme se všichni. Kdo můžete, přijede do Prahy, pěšky nebo autobusem,, autem, traktorem, an Václavák. Ukažme naši sílu Kdo nemůžete do Prahy, spojte se kdekoli jinde. Ve 12.22 se zastavte, sundejte roušky a jakkoli vyjádřete nesouhlas s vládními opatřeními a omezováním naší svobody, našich životů, dětí, rodičů, práce…naší přirozenosti. Těším se na Vás. Je nejvyšší čas ukázat, že československý národ se nedá podrobit fašismu a prolhané vládě.

Nezapomeňte sdílet