fakta24

Babiši, jsi doma?

Rovnou odpovím, že nebyl. Vraťme se ale na začátek…

Společně s Lucií jsme v posledních týdnech několikrát podpořili různé protesty na různých místech České republiky, kde se lidé vymezovali proti nesmyslným opatřením vlády. Tato vláda v čele s premiérem Babišem systematicky a dlouhodobě likviduje celá ekonomická odvětví v naší zemi a bere lidem svobodu. Vše se děje pod záminkou boje proti Covid-19. Lidem už ale dochází trpělivost a postupně začínají vycházet do ulic.

Z dosavadních protestů jsme ale měli pocit, že je pan Babiš zcela ignoruje. Rozhodli jsme se tedy další akci uspořádat přímo u jeho domova.

Smuteční pochod

Vlastně jsme na začátku neměli ambice dělat velkou akci. Cílem nebylo udělat průvod pro desítky lidí. Chtěli jsme jen umístit viditelný vzkaz přímo k domu premiéra tak, aby už nemohl předstírat, že ho neviděl. Ačkoli jsme akci v podstatě nepropagovali a oslovili jsme jen pár přátel na sociálních sítích, přišlo nakonec několik desítek lidí.

Tímto bych chtěl poděkovat majiteli restaurace Šeberák a iniciativě Chcípl pes za jejich účast na akci a vyjádřenou podporu.

Ze všeho nejvíce ale děkuji vám všem, kteří jste pro ten krátký okamžik účasti na naší akci neváhali přijet až z opačného konce naší země. Takový přístup je hoden respektu. Díky!

V neposlední řadě děkuji i Policii České republiky za jejich profesionální přístup, který nám významně pomohl ke klidnému průběhu celé akce.

Nejsem hrdina

Čeká mne teď ještě několikahodinová cesta domů za mou úžasnou rodinou. Oni jsou tím důvodem, proč v sobě opakovaně nacházím odvahu vystoupit z řady a udělat něco víc, než běžně dělají druzí. Nemyslím si ale, že jsem z toho důvodu nějaký hrdina, jak mne často lidé přezdívají. Jsem prostě táta od rodiny, kterému záleží na tom, v jaké zemi žijeme. Určitě je takových rodičů celá řada. My s Lucií pro ně máme jeden vzkaz:

Nenech se zastrašit!
Vystup z řady!

Ivo Osovský

Galerie

(další fotky postupně doplním…)

Video

Za záznam akce děkujeme Raptor-TV.

Nejsme anti-rouškaři

Cítím potřebu vyjádřit se ještě k něčemu, na co se občas ptáte. Já ani Lucie nejsme odmítači roušek. Nepopíráme existenci Covid-19. A rozhodně nejsme podporovatelé různých konspiračních teorií. Sledujte to, co skutečně děláme. Poslouchejte to, co skutečně říkáme. A rozhodně nevěřte hloupostem a pomluvám. Díky!

Nezapomeňte sdílet