fakta24

Ohlášení protestu proti ministru Hamáčkovi spustilo lavinu událostí. Proč až u tohoto ministra a ne dříve?

Aktualizováno

Dvojice Ivo a Lucie vyhlásila termín protestu u bydliště ministra Hamáčka na 20. února 2021.

Smuteční pochody

Dvojice aktivistů Lucie a Ivo začala pořádat tak zvané smuteční pochody k bydlištím vládních politiků. Cílem pochodů je poukázat na zbytečné oběti vládních opatření. Nezpochybňují existenci Covid-19. Nejsou „antirouškaři“. Snaží se ukázat, že naše společnost přichází o hodně.

Prvním z navštívených politiků byl Andrej Babiš. Akce vyvolala až nečekaný zájem médií. Psali jsme o ni zde. Následovaly návštěvy u ministra Blatného a ministra Havlíčka. Na poslední z akcí už ani nedorazil nikdo z významnějších médií. Teď je – zdá se – vše jinak.

Plaga

V době vzniku tohoto článku ještě neproběhla návštěva u ministra Plagy. Dvojice Lucie a Ivo ji ohlásili na 13. února 2021. Více v události na Facebooku. Protest u ministra školství přitahuje pozornost značné části veřejnosti, která nesouhlasí se zavřením škol a distanční výukou. Přestože se do Brna chystá početná skupina demonstrantů, už teď je jasné, že protest u ministra Hamáčka bude mnohem masivnější.

Hamáček

Červená mikina už popularitu panu Hamáčkovi nezachrání. Teď působí spíše jako červený hadr na býka. Ačkoli ještě není znám termín a místo protestu u bydliště pana Hamáčka, už nyní informaci o chystané události sdílelo přes tisíc lidí.

Podle informací, které se nám podařilo získat, má protest proti ministru Hamáčkovi značnou popularitu v místě jeho bydliště i v širším okolí. Zdá se, že je pan Hamáček u svých sousedů velmi neoblíben. O to více bude zajímavé sledovat, kdo všechno se na místě k protestu připojí.

Situaci sledujeme a jakmile bude známo místo a datum protestu, doplníme informace do článku.

Trestní oznámení

Nezaznívají ale jen souhlasné hlasy s protestem. Lidé na internetu si stěžují, že zvolená infografika je „přes čáru“ a sama o sobě (vytržena z kontextu) může působit jako výzva k násilí. V tomto smyslu mají někteří i záměr podat trestní oznámení.

Snímek obrazovky pro případ odstranění příspěvku z Facebooku

Je zajímavé, že ani návštěva u tolik médii propíraného premiéra Andreje Babiše nevyvolala tolik vášní a kontroverzních reakcí. Zdá se, že se v osobě ministra Hamáčka zkoncentroval odpor nemalé části občanů vůči vládním nařízením. Příští týdny přinesou nepochybně zajímavé dění a my zde o něm budeme opět informovat.

Nezapomeňte sdílet