fakta24

Co se stalo?

V sobotu 11. března 2023 proběhla na Václaváku v Praze statisícová demonstrace s názvem Česko proti bídě. Po ukončení akce se podařilo nastrčeným (nejspíš policejním) provokatérům v davu zorganizovat malou bojůvku o několika desítkách lidí a ti se vydali před budovu Národního muzea. Tam skandovali požadavek na odstranění vlajky Ukrajiny z budovy Národního muzea.

Na místě se strhla strkanice mezi demonstranty a policií. No, demonstranty… Demonstrace byla v té době už řádně ukončena. Každopádně se na místě do konfliktu zapojil i děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze pan docent Ševčík. Podrobnosti k tomu asi psát netřeba, na internetu je toho k dohledání víc než dost.

Pokrytci

Po této akci se na pana Ševčíka rozjel doslova hon. Studenti začali podepisovat požadavek za jeho vyhození z práce atd. Je mi úplně jedno, kdo souhlasí s názory pana Ševčíka a kdo ne. Každopádně se právě jeho názory dříve ráda zaštiťovala nejedna politická strana a nejeden politik. A teď? Když bylo potřeba postavit se za práva pana Ševčíka? Ticho. Nula. Nic.

Naopak hnojomety, jako je pan Pavel Šafr, metaly hnůj ve velkém. Tenhle jeho článek by svou rétorikou bezproblémů zapadl do propagandy předhitlerovského Německa.

Video

Rozhodl jsem se tedy na podporu pana docenta Ševčíka natočit video a s kolegy a kamarády jsme sestavili petici. Zde se můžetepodívat na video, které nevydrřelo na mém facebooku ani půl dne. Dobři lidé, kteří dbají o vaši správnou výchovu, se postarali o jeho smazání.

Petice

Zde je text petice. Podepsat ji můžete na webu petice.com, stačí kliknout na tlačítko.

Petice

na podporu pana doc. Ing. Miroslava Ševčíka, CSc., děkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

My, níže podepsaní občané České republiky, chceme touto peticí vyjádřit symbolickou podporu panu doc. Ing. Miroslavu Ševčíkovi, CSc.

Jsme si vědomi, že podpisem této elektronické petice nezískáme žádný právní nárok na zasahování do dění na VŠE v Praze. Přesto cítíme potřebu sdělit následující:

1. Pan docent Ševčík se dlouhodobě nebojí svobodně a veřejně vyjadřovat své názory, ačkoli si je vědom, že za své názory odlišné od mainstreamu získá hlavně kritiku. Jeho životní postoj v tomto směru považujeme za příkladný pro všechny, kdo chtějí žít v demokracii a svobodně diskutovat.

2. Naše země má historicky opakovanou zkušenost s tím, kdy byli lidé ze své práce vyhazováni pro své názory. Zvláště ve školství je tato totalitní praktika extrémně nebezpečná. Nechceme vracet Českou republiku do doby totality. Jsme přesvědčeni, že právě vysokoškolský děkan by měl mít zaručenu plnou svobodu projevit své názory a neměl by být za takové jednání ze strany vedení školy postihován, s výjimkou případů trestně-právního jednání.

3. Lidé ve vedení tuzemských vysokých škol jsou převážně levicového zaměření. Je to jistě jejich právo. Tím více jsme rádi za každou osobnost z pravicového názorového spektra, která tuto skupinu pomáhá vyvažovat. Myslíme si, že právě ve vedení VŠE v Praze by názorový proud, který představuje pan docent Ševčík, měl být zastoupen.

Petici sestavil Ivo Osovský jménem iniciativy Nenech se zastrašit! Vystup z Řady!

Profilovka

Kdo chcete, můžete si jako dočasnou profilovku na svůj profil na facebooku nastavit obrázek z úvodu tohoto článku. Pomůžete tak zviditelnit celou akci na podporu pana docenta. Obrázek si můžete otevřít v novém okce kliknutím na tlačítko…

To je pro dnes vše. Pamatujte, že když je někomu šlapáno po jeho právech a svobodě, nestůjte stranou. Nenechte se zastrašit a vystupte z řady na jeho podporu.

Ivo Osovský

Nezapomeňte sdílet