fakta24

Dne 13. 3. 2022 jsem si bohužel nedokázal nechat svůj osobní pohled a názor jen pro sebe.

Ano, jak již tušíte, jde o jedno z nejvíce skloňovaných témat posledních dní. A to je solidarita a pomoc Ukrajině po vpádu ruské armády na její svrchované území.

Začátkem tohoto krátkého shrnutí chci říct, že nejsem žádná Putinova děvka. Ale mám svůj vlastní názor a je mi celkem jedno, že opět čůrám proti větru.

Každý, kdo mě jen trochu zná, tak moc dobře ví, že mi rozhodně nedělá problém plavat proti proudu. Jsme v situaci, kdy je naprosté tabu se ohradit proti charitě a pomoci běžencům z Ukrajiny. Ale já tak činím a činit tak budu, protože důvod je minimálně alarmující.

V tento čas se nacházíme ve stádiu, kdy každý chce pomoct. Ale………!

Opravdu jsme země, která si může dovolit přijmout až půl milionu válečných uprchlíků?
Opravdu se to na naší ekonomice nemůže podepsat?
Opravdu si vláda ČR může dovolit v době, kdy na naše nemocné děti a potřebné se musejí dělat sbírky plastových víček atd., darovat bezmála jednu miliardu korun?
Ať již ve formě zbraní, či humanitární pomoci!!!?

To už vůbec nechci počítat, kolik peněz z rozpočtu naší země bude stát měsíčně množství běženců, kteří již v ČR jsou. Proto opakuji, pomoc ano, ale všeho moc škodí!!!!!

Jen namátkou takový příměr. V současné době je v pohybu zhruba dva a půl milionů ukrajinských uprchlíků, a to vše v průběhu 14 dnů. Tato čísla nejsou v žádném případě konečná, vše se bude odvíjet od situace na válečném poli. V současnosti bylo uděleno přes 150 tisíc víz, nahlášeno na cizinecké policii je přes 80 tisíc, a to vše během posledních pár dní…

Obrázek si udělejte každý sám.

Vláda tvrdí, že se na naše území dostávají převážně matky s dětmi, ale stejně tak i jedním dechem dodává, že se všichni začlení do pracovního procesu. V tom samém nádechu ale také slibuje podporu 5000 Kč každému, kdo utíká před válkou.…

Násobení a sčítání snad ovládá každý, takže počítejte každý sám.

Za mě je situace naprosto nezvladatelná a neudržitelná.

Proto se stane co?
ČR natáhne dlaň a vezme si peníze od EU, ale ono to nebude jen na tady máš, ono tam opět bude jedno velké ALE!

A tolik asi k transparentu pod metronomem v Praze, kde se monumentálně ve větru lehce pohupuje obrovská vlajka cizí země.…

Proto jsme s Lucií, i za cenu nějaké té agrese a samozřejmě negace, stáli pod kyvadlem a nechali se napadat a urážet. Můžete si každý ukazovat prstem, co to jsem za člověka, a jak můžu být takový necita, ale…………..

Po dvou letech covid krize nás nová vláda vědomě vtahuje do ještě větších sraček!!

Závěrem, ale i něco pozitivního.
Vzhledem k tomu, že není dostatek místa na všech budovách ať vládních či dominantách ČR, děje se nám tady takový malý fenomén. Vlajky Ukrajiny nahrazují ty hadry evropské unie a to považuji za pozitivní 😁

Všechno špatné je i k něčemu dobré….

Ivo Osovský

Nezapomeňte sdílet