fakta24

Pravděpodobně jste z médií slyšeli, že je jedno, jestli člověk prodělal onemocnění Covid-19, nebo neprodělal, ale v každém případě by se měl nechat očkovat. Proč? Jde tu o takzvané protilátky.

Zjednodušeně to celé funguje tak, že člověk chytne virus (třeba Covid-19) a jeho organismus na to nějak reaguje. Ideální reakce je, když tělo začne ve správném množství produkovat protilátky a vir zastaví. Schopnost produkovat protilátky je ukazatel, podle kterého se dá určit, zda je dotyčný jedinec odolný proti konkrétnímu viru a tím i to, jak je nebezpečný z hlediska dalšího roznášení viru na ostatní.

Výše popsaný princip je velmi zjednodušený. Celá problematika má mnohem širší obsah. Pro nás je teď ale důležité to, jakým způsobem je v médiích propagováno očkování. Běžně můžeme slyšet, že by se měl očkovat i ten, kdo onemocnění Covid-19 prodělal. Údajně tím po očkování ještě více stoupne jeho imunita. Ale je to skutečně tak? Nejde tu jen o byznys farmaceutických firem s vakcínami?

Dostali jsme k dispozici lékařskou zprávu, kterou se svolením dotčené osoby zveřejňujeme. Jedná se o měření hodnot IgG (protilátky vzniklé po prodělané nemoci). Proč by si někdo nechával měřit množství IgG látek ve své krvi? Protože po prodělání onemocnění Covid-19 je právě množství látek IgG v krvi ten důležitý ukazatel, podle kterého se určuje, jak moc je dotyčný jedinec odolný vůči případnému dalšímu onemocnění.

Z testu je vidět, že je pozitivní. To v tomto případě znamená, že se látky IgG podařilo naměřit. Jindy by člověk po prodělání nějaké nemoci nejspíše neřešil, kolik jakých protilátek v krvi má, ale my nejsme v normální době. Žijeme v době, kdy je i obyčejná návštěva restaurace nebo cesta do zahraničí podmíněna buzerací související s prokazováním osobní odolnosti vůči Covid-19.

A právě očkování proti Covid-19 je hodnoceno jako nejvyšší možná „vstupenka“ ke svobodě. Nemáš očkování? Nemůžeš svobodně cestovat! Nemáš očkování? Nemůžeš na pivo do hospody! Jak je ale vidět z poučení výše uvedené lékařské zprávy, očkování nepřináší tak spolehlivou ochranu proti případnému opětovnému onemocnění Covid-19, jako přináší přirozená imunita.

Je to vlastně zcela logické. Procesy, které v nás příroda po tisíciletí budovala, jsou spolehlivější, než metody očkování vyvinuté jen před pár desetiletími v laboratořích. Navíc u většiny západních vakcín proti Covid-19 se nejedná ani o desetiletí. Používají se vakcíny vyvinuté metodou, která je stará jen několik let.

A co se píše v tom poučení?

Důležité části z poučení jsou tyto:
Jakákoliv hladina IgG (vysoká, nízká i hraniční) ukazuje na velmi vysokou pravděpodobnost imunity…
…(u očkování) ochrana před infekcí je však i přes vysoké hladiny IgG o něco nižší než po prodělané infekci.

Závěr je tedy zřejmý. Ačkoli je prodělané onemocnění Covid-19 nejčastěji tou nejlepší možnou získanou imunitou, farmaceutické firmy se nám přes média snaží vnutit názor, že nutně potřebujeme jejich vakcíny. Jde tu tedy především o byznys. Zdraví lidí nikoho nezajímá.

Nezapomeňte sdílet