fakta24

Pravděpodobně jste se už setkali s tím, že sociální sítě jako Facebook nebo Twitter mají svůj vlastní názor na svobodu projevu a vesele odstraňují ze svých webů vše, co se jim zrovna nelíbí. Nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat. Pojďme raději společně podpořit jiné, svobodnější alternativy, které nám umožní sdílet informace bez cenzury.

Jednou takovou je Telegram. To není zrovna přímo sociální síť, ale podobně jako Facebook nebo Twitter umožňuje vkládat na web určitý obsah, který je v rámci Telegramu zveřejněn. V praxi to vypadá například takto:

Toto krátké video, které si utahuje z pana Joe Biden, by na levicově orientovaných sociálních sítích nemělo příliš velkou životnost. Video je navíc z infokanálu Rommy Robinson a jak jistě mnozí víte, Facebook maže lidem celé jejich účty jen za napsání tohoto jména.

Jsme tedy přesvědčeni, že Telegram má do budoucna velký potenciál pro sdílení obsahu, který je jinde cenzurován. Například odkaz na tento náš článek můžete poslat svým známým mejlem a nemusíte mít obavu, že jim dorazí nefunkční link.

Zkuste si ale video z tohoto článku nahrát na Facebook… 😉
(to byl vtip, nedělejte to, nedoporučujeme to)

O Telegramu chystáme publikovat rozsáhlejší článek s podrobnými návody a právě Telegram budeme také využívat pro sdělování určitého obsahu v našich článcích.

Prozatím jsme na náš web přidali možnost komentovat články pomocí Telegramu. Můžete si to vyzkoušet hned pod tímto textem.

Nezapomeňte sdílet