fakta24

GETTR je nejnovějším podnikem MAGA. Vede ji Trumpův bývalý mluvčí Jason Miller.

Tým bývalého prezidenta Donalda Trumpa tiše spustil novou platformu sociálních médií, která je alternativou k webům Big Tech.

Debut však okamžitě narazil na zmatek ohledně toho, zda šlo o dlouho slibovanou nabídku bývalého prezidenta nabídnout svým legiím následovníků vlastní útočiště v sociálních médiích, nebo pouze další pokus o vybudování alternativy MAGA k hlavním platformám.

Stránka s názvem GETTR inzeruje své poslání jako „fighting cancel culture, promoting common sense, defending free speech, challenging social media monopolies, and creating a true marketplace of ideas“ (boj proti zrušení kultury, podpora zdravého rozumu, obrana svobody projevu, zpochybnění monopolů sociálních médií a vytváření skutečného trhu nápadů).

Trumpovo zapojení do projektu je nejasné, stejně jako to, zda si založí účet na GETTR a bude ho používat. „Bývalý prezident se bude rozhodovat sám… Existuje pro něj vyhrazený účet, který na něj čeká, ale to je jeho rozhodnutí,“ řekl člověk zapojený do projektu.

GETTR je jedním z nejvýznamnějších projektů v širším ekosystému pro-MAGA technologických a sociálních mediálních platforem, které rozkvetly na pravici, z velké části poháněné pocitem, že se Big Tech pokouší umlčet konzervativní a pro-trumpovskou ideologii v online prostoru.

Aplikace GETTR je dostupná v obchodech s aplikacemi Google a Apple. Název GETTR byl inspirován slovy „Getting together“. Příspěvky budou mít délku 777 znaků, aplikace bude hostovat videa až do délky tří minut a bude také schopna hostovat živé přenosy. Centrála aplikace se nachází v New Yorku.

Uživatelské rozhraní GETTR vypadá podobně jako Twitter. Tím však podobnosti s Twitterem nekončí. Aplikace GETTR také tvrdí, že nabízí novým uživatelům možnost „importovat kopie vašeho obsahu z Twitteru do GETTR“. A důkazy na webu naznačují, že nová platforma také umožňuje uživatelům importovat jejich skutečné následovníky z Twitteru.

Nezapomeňte sdílet