fakta24

Ve škole jsme vesele padělali razítka různých doktorů, když jsme se chtěli ulít z vyučování. Někteří z nás měli orazítkovaný celý omluvný list, ale ani jedno razítko nebylo pravé. Jo, to bývaly časy 😀

A jak se říká, co se v mládí naučíš… Kdo by si pomyslel, že se nám tyhle znalosti budou v dospělosti ještě hodit.

Státní aparát příliš tlačí na pilu. Buzerace kolem covid testů je už prostě moc velká. Tlak na očkování je prostě už moc velký. Stále více lidem to celé začíná lézt krkem. Samozřejmě někteří na to řeknou: „No tak se nech naočkovat a máš klid.“ Já říkám: „Nasrat!“ Ať se každý očkuje podle své libosti. Ale nutit do toho kohokoli považuji za nepřípustné.

Právní okénko

Budeme si tu povídat o tom, jak si doma udělat falešné potvrzení o negativním covid testu. Nejsem právník. Jistě mi nějací právníci napíší a případně opraví moje závěry. Ale zatím to vidím asi takto:

  1. To lejstro s potvrzením o negativním testu není úřední listina. Nemá to kulaté razítko a když si takových papírů natisknete hromadu, rozhodně se nedopouštíte porušení nějakého zákona.
  2. Můžeme se tu bavit o podvodu, ale to pouze v případě, že takové falešné lejstro někde budete vydávat za pravé. Já vás samozřejmě k ničemu takovému nenavádím a naopak vás před takovým jednáním varuji 🙂

Antigenní test

Základní formulář pro potvrzení o absolvování antigenního testu najdete přímo na stránkách MZČR. Je to tady (PDF) a vypadá takhle:

Tenhle obrázek si samozřejmě netiskněte, ten sem dávám jen pro ukázku. Vytiskněte si to PDF. Kdyby ho ti syčáci smazali, tak to nahraju ještě sem, přímo na fakta24.

Klidně si ten formulář vytiskněte černobíle, většinou ho stejně nikde netisknou barevně a černobílá varianta z laserové tiskárny tak působí mnohem důvěryhodněji.

Jak ho vyplnit? Klidně v ruce jen propiskou. Sice někde to tisknou na PC, případně ještě píší na stroji, ale úplně běžně to vypisují i ručně.

Nějakým zvýrazňovačem nebo tlustou fixou přeškrtněte slovo POZITIVNÍ a naopak zakroužkujte slovo NEGATIVNÍ.

Jediné, co potřebujete vytisknout barevně, je razítko. Jestli si razítko umíte udělat v počítači v nějakém grafickém programu, tak super. Bude pak vypadat nějak takto:

V praxi to samozřejmě nikdo zkoumat nebude a i takovéto razítko spolehlivě poslouží.

Protože ale možná budete potřebovat potvrzení častěji, je lepší nechat si razítko vyrobit. Prostě si najděte v okolí nějaký subjekt, který provádí testování, na webu si najděte jeho správný název, adresu a ičo, celé to rukou napsané na papírku odneste do nejbližší výrobny razítek a požádejte o vyrobení razítka. Kdo je líný, použije nějakou online službu a nechá si hotové razítko poslat přímo domů.

Znovu opakuji, že pokud si nevyrábíte kulaté razítko se státním znakem, tak si můžete nechat vyrobit, co vás napadne. Navíc opravdu nikdo netuší, kdo všechno ty testy provádí. Když si tedy tu testovací firmu úplně celou vymyslíte, tak to bude také fungovat.

Většinou to ty lidi, kteří vás někde kontrolují a vy jim předkládáte ta potvrzení, štve úplně stejně, jako vás. I pro ně je to opruz a raději by vás už ubytovali v hotelu, případně vám přinesli jídlo v restauraci, než aby se zdržovali nějakým hloupým vládním nařízením. Chci tím říct, že když vytáhnete jakýkoli papír, tak v drtivé většině případů bude druhá strana spokojená, protože „splnila kontrolu“ a dál to řešit nebude.

PCR test

Doba je zlá, někde antigenní test nestačí a prudí s PCR testem. Nebudu to zdržovat, někdo mi jeden takový test poslal, tak ho sem dávám. Je to formulář vytvořený jako dokument DOCX, tak ho většina z vás asi na PC v pohodě otevře.

Výhodou PCR testu je, že výsledek běžně nedostanete hned, ale přijde vám do mejlu. Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jak ten papír vytisknete. Razítko tam je stejně vložené někde někým a předpokládá se, že v praxi se to celé pak vytiskne třeba na laserové tiskárně a bude to černobílé.

Je to odboj

Ne, tohle není rezignace. Pamatujete, jak to bylo za komunistů? Lidé si také hledali svoje cestičky, jak přežít v totalitním systému. A neznamená to, že když pak přišla Sametová revoluce, tak necinkali klíčema.

Tak repete: NIKOHO K NIČEMU NENAVÁDÍM! Jestli si zkracujete své cestičky v dnešním covid-totalitním systému, je to vaše věc. Jen na vás všechny apeluji, přijďte na podzim k volbám a volte takové strany, které alespoň slibují, že podobnou šikanu obyvatel už nepřipustí. Ne, žádná z těch velkých, které tam teď jsou, to není 😉

Odstavec pro PČR

Protože na mne kvůli tomuto nevinnému blogu jistě nějaká dobrá duše podá trestní oznámení, chtěl bych Policii České republiky sdělit, že se jmenuji Jan Jirkal a číslo mé datové schránky je 96qj4aq. Jistě víte, že když mám datovou schránku, máte zákonnou povinnost mi do ní doručovat přednostně. Tak se toho držte. Přeji hezký den 🙂

Nezapomeňte sdílet