fakta24

Dnes 10.3.2021 jsem hodně nasranej na všechny, kteří nám nutí roušky.

V Bille na Vysočanské jsem se snažil pomoci pánovi kterému bylo špatně a slečně prodavačce, která byla v rozhovoru se záchranou službou, upřesnit stav muže. Po chvilce pán upadl a neměl dech. Okamžitě jsem podle instrukcí záchranářky na telefonu začal s resuscitací, tedy masáží srdce. Když už jsem byl na konci svých sil, vystřídal mne slovenský kolega, jež obchod Billa hlídá. Spolupracovali jsme spolu podle našich sil. Já osobně jsem muži zlomil dvě žebra, ten zvuk do smrti nezapomenu.

Masíroval jsem dokud se nedostavila policie ČR, která mne okamžitě vystřídala a pokračovala v resuscitaci a ihned začala aktivovat defilirátor. Jejich reakce byla absolutně profesionální. Dorazili dříve než záchranná služba hlavního města Prahy, která dorazila o minutu později, a okamžitě začala jednat. Posléze dorazilo velké množství policistů ČR, kteří byli připraveni na střídání či jakékoliv jiné pomoci. Já byl absolutně vyčerpaný. Jejich zásah byl totálně profesionální.

Neustále jsem se modlil, aby to muž přežil. Nikdy na to nezapomenu. Mám sice kurz, ale nikdy jsem toto nezažil živě. A to jsem si šel jen pro krabici, abych mohl do ní uložit nákup. Když jsem viděl ruch a lidi v nesnázích, okamžitě jsem začal jednat. Doufám, že to muž přežil. Byl jsem posledním, se kterým pán mluvil a koukal do očí. Muž byl diabetik a měl problém s dechem, motala se mu hlava a měl těžké nohy. Díky roušce, kterou měl na obličeji, se mu zabránilo vdechování vzduchu a díky vydechovanému CO2 se tím pádem sám začal dusit. Takže problém není v policii ale v ministerstvu zdravotnictví.

Proto žádám, aby všichni jak policisté, armáda a ti nejváženější, tedy obyvatelé ČR začali používat respirátory nebo nákrčníky či samotnou schopnost imunitního systému, který je pro život rozhodně bezpečnější a důležitější. Nejde tu teď o zisk nad bezvýznamnými rouškami, ale o životy občanů České republiky. Děkuji.

Už opravdu nechci být svědkem další zástavy srdce udušením. Sám mám od narození špatné průdušky, které pobírají pouze 50% vzduchu. A rozhodně tu kvůli nějakým penězům pro nějakého miliardáře chcípnout nechci. Můj život je daleko přednější, než ten jeho. Bojuji pro svůj lid, nikoliv pro peníze.

Děkuji za pozornost.

Jan Mikeš

Nezapomeňte sdílet